يکشنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٩
اخبار > شیوه نامه آموزش الکترونیکی دانشگاه لرستان (ویژه شرایط عدم تشکیل کلاسهای حضوری)


  چاپ        ارسال به دوست

شیوه نامه آموزش الکترونیکی دانشگاه لرستان (ویژه شرایط عدم تشکیل کلاسهای حضوری)

ماده 1- کلیه فعالیتهای تدریس و ارزیابی تنها بایستی از طریق سیستم رسمی دانشگاه لرستان صورت پذیرد. (Lms.lu.ac.ir)

ماده 2- مدت زمان هر کلاس با توجه به واحد و برنامه ارایه شده در گلستان به شرح زیر خواهد بود:

برای هر درس سه واحدی ...... ساعت کلاس مجازی

برای هر درس 2 واحدی ....... ساعت کلاس مجازی

ماده 3- ضبط کلاس و در اختیار قرار دادن لینک آن برای دانشجویان

ماده 4- دانشجو موظف به شرکت در کلاس های مجازی بوده و استاد لازم است ضمن کنترل حضور دانشجویان، بعد از پایان جلسه در سامانه گلستان نسبت به ثبت حضور و غیاب اقدام نماید.

ماده 5- ارزیابی دانشجویان بطور مستمر و از طریق کوئیز، پروژه، آزمون شفاهی و ... صورت پذیرد و نمره آزمون پایان ترم بیش از 5 نمره در نظر گرفته نشود.

تبصره:

از سؤالهای مفهومی در سطح تجزیه و تحلیل، نقد و بررسی و خلاقیت استفاده شود. حتماً در زمان امتحان برای پاسخ به مشکالت احتمالی، از طریق سیستم برگزاری کلاس برخط یا هر سیستم پیام­رسان دیگر در دسترس دانشجویان باشید. (در صورت لزوم شماره تلفن خود را در اختیار آنان قرار گیرد و امکانات جایگزین برای ارسال پاسخ همچون ایمیل یا شبکه های پیامرسان را در نظر گرفته شود).

ماده 6- استاد می تواند جهت هماهنگی های بیشتر درخصوص ارسال محتوی درسی برای دانشجویان بویژه دانشجویانی که احیانا مشکل دسترسی به اینترنت پایدار را دارند از طریق پیام رسانهای مجاز اقدام نماید.

ماده 7- درخصوص واحدهای عملی، آن دسته از دروسی که قابلیت آموزش بصورت مجازی از طریق  نمایش فیلم، اسلاید و.... را دارند از طریق مجازی و در طی ترم برگزار خواهند شد و برای آن دسته که این قابلیت را ندارند شورای آموزشی دانشگاه حسب شرایط اعلامی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم گیری خواهد کرد.

ماده 8- در هر دانشکده/مرکز آموزش عالی وابسته به دانشگاه یک کارشناس بعنوان ادمین سامانه lms در نظرگرفته شده است و اساتید هر دانشکده/مرکز می توانند مشکلات و سوالات خود درخصوص آموزش مجازی را از ایشان پیگیر شوند.

ماده 9- با توجه به انعطاف پذیری شیوه آموزش مجازی و امکان بهره مندی از ابزارهای مختلف در امر تدریس، توصیه می­شود اساتید گرامی مدل تدریس حضوری را در محیط مجازی انجام نداده و از شیوه های نوین تدریس از جمله یادگیری "معکوس"، و فعال نمودن بیشتر دانشجو در محیط کلاس استفاده کنند.


٠٩:٥٢ - 1399/05/19    /    شماره : ٧١٦٢    /    تعداد نمایش : ١٥٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تماس با ما

آدرس: لرستان ، کوهدشت ، انتهای خیابان بوعلی ، کیلومتر 5 جاده تنگ قلعه ، ساختمان 5 طبقه آموزشی دانشگاه مرکز آموزش عالی کوهدشت

تلفن: 2،4،5-32641001-066

تلفکس: 32641001-066 (داخلی 5)

پست الکترونیک: kd.lu@yahoo.com